uno-taisyklės

Uno taisyklės

Jei ieškote smagaus kortų žaidimo, kurį galėtumėte žaisti su draugais, išbandykite Uno!

Tai – tikrai nesudėtingas, tačiau azartiškas ir įtraukiantis žaidimas. Netrukus aptarsime Uno taisykles ir keletą skirtingų būdų, kaip žaisti šį unikalų kortų žaidimą.

Kaip žaisti Uno?

Kiekvienam žaidėjui iš pradžių išdalijama po 7 kortas. Žaidžiant, reikia suderinti vieną iš savo turimų kortų su korta, kuri buvo ištraukta iš kortų kaladės. Raundą laimi žaidėjas, kuris pirmas atsikrato visų savo kortų. 

Tada visi žaidėjai suskaičiuoja savo rezultatus. Uno kortų žaidimas tęsiamas tol, kol vienas asmuo surenka 500 taškų. Toliau pateiksime keletą skirtingų šio žaidimo metodų.

kortų-žaidimas-uno

Metodas Nr. 1

  1. Išmaišykite kortas ir kiekvienam žaidėjui išdalinkite po 7 kortas. Nurodykite žaidėjams, kad jie laikytų savo kortas užverstas. Uno kortų žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 10 žaidėjų. Žaidėjai turėtų būti ne jaunesni kaip 7 metų amžiaus.
  2. Likusias kortas sudėkite į krūvą ir padėkite stalo viduryje. Iš čia bus traukiamos kortos viso žaidimo metu.
  3. Norėdami pradėti žaidimą, atverskite viršutinę kortą iš traukimo krūvelės. Viršutinę kortą iš traukimo krūvelės padėkite šalia traukimo krūvelės, bet palikite ją atverstą į viršų. Ši korta naudojama žaidimui pradėti.
  4. Jūsų tikslas – padėti kortą, atitinkančią ant stalo gulinčios atverstos kortos spalvą, skaičių arba simbolį.
    Žaidėjas, esantis į kairę nuo dalintojo, turi padėti kortą iš savo turimų septynių, jei ji atitinka spalvą, skaičių ar simbolį ant kortos, kuri guli atversta į viršų stalo viduryje.
    Pavyzdžiui, jei viršutinė išmestų kortų krūvelės korta yra raudonas skaičius 8, galite žaisti su bet kuria turimą raudona korta arba bet kurios spalvos korta, ant kurios yra skaičius 8.
  5. Jeigu neturite reikalingos kortos, paimkite naują iš ant stalo esančios didžiosios krūvos.
    Žaisti su šia korta galite iš karto, jei ji atitinka kurį nors ant stalo esančios kortos sąlygą. Jei ką tik paimta korta taip pat netinka, eilė perleidžiama šalia esančiam žaidėjui.
  6. Atkreipkite dėmesį į veiksmo ir „Wild“ kortas. Be pagrindinių Uno kortų, ant kurių užrašyti skaičiai, dar yra specialios 4 rūšių kortos.
    Wild korta suteikia teisę pasirinkti spalvą pačiam žaidėjui. Jei turite kortą Draw 2, šalia esantis žaidėjas turi paimti 2 kortas ir praleisti ėjimą.
    Jei ištraukiate kortą „Praleisti“, kito žaidėjo ėjimas taip pat praleidžiamas. Jei turite kortą „Atvirkščiai“, galite pakeisti žaidimo kryptį, todėl prieš jus buvęs asmuo turės dar vieną ėjimą.
  7. Sušukite „Uno“, jei jums liko tik 1 korta! Tai padaryti privalote kaskart, kai jums liko viena korta.
    Jei kas nors pamiršta pasakyti „Uno“, kaip nuobauda jam skiriamos 2 papildomos kortos. Jei niekas nepastebi, kad žaidėjas nepasakė „Uno“, nuobauda netaikoma.
  8. Kad laimėtumėte partiją, jums reikia atsikratyti paskutine likusia korta. Likus vienai kortai (ir sušukus „Uno“), palaukite, kol teisė mesti kortą grįš jums.
    Jei sugebėsite atsikratyti paskutine korta, tapsite raundo nugalėtoju! Jei negalite išmesti paskutinės likusios kortos, traukite kitą kortą ir tęskite žaidimą.

Jei turite laukinę kortą Wild, pasistenkite ją išsaugoti kaip paskutinį kozirį. Taip tikrai žinosite, kad galėsite ja sužaisti ir laimėti raundą!

uno-kortų-žaidimas

Kaip skaičiuoti taškus? 

Kiekvieno raundo pabaigoje suskaičiuokite kiekvieno žaidėjo turimų kortų taškus. Raundą laimėjęs asmuo gauna taškus, sudėdamas likusių žaidėjų turimų kortų sumas.
Sekite kiekvieno raundo taškus ir tęskite raundus tol, kol vienas asmuo surinks 500 taškų. Šis asmuo ir taps žaidimo nugalėtoju.

Taškai skaičiuojami taip:

  • 20 taškų skiriama už kiekvieną „Draw 2“, „Reverse“ arba „Skip“ kortą;
  • 50 taškų už „Wild“ ir „Wild Draw 4“ kortas;
  • skaičių kortų vertė atitinka (pavyzdžiui, 8 korta lygi 8 taškams).

Taip pat galima suskaičiuoti žaidėjo turimų kortų skaičių po kiekvieno raundo ir nustatyti, kad laimi tas žaidėjas, kuris pirmas surenka 100 taškų, nors oficialiose žaidimo taisyklėse to nėra.

Papildomos Uno taisyklės

  • Iš kaladės ištraukęs kortą žaidėjas turi teisę pasirinkti, ar ja iš karto žaisti, ar pasilikti.
  • Laukine korta galima žaisti bet kada, net jei ją turintis žaidėjas turi kortas, atitinkančias dabartinę spalvą, skaičių ir (arba) simbolį.
  • Laukine korta „Wild Draw Four“ galima žaisti tik tuo atveju, jei ją turintis žaidėjas neturi kortų, atitinkančių dabartinę spalvą.
    Žaidėjas gali turėti kitos spalvos kortų, atitinkančių dabartinį skaičių / simbolį arba „Laukinę“ kortą ir vis tiek sužaisti „Laukine piešimo ketveriukę“.
    Žaidėjui, sužaidusiam „Laukinę piešimo ketveriukę“, kitas pagal eilę žaidėjas gali mesti iššūkį, kad įrodytų, jog jo korta atitinka šią sąlygą.
    Neteisėtai sužaista „Wild Draw Four“ korta neužtraukia jokios nuobaudos jos naudotojui, nebent tai būtų užginčyta.
  • Žaidėjas, naudojantis „Laukinę“ arba „Laukinę piešimo ketveriukę“, prieš baigdamas savo ėjimą turi paskelbti naują atitinkamą spalvą, o jei nori, gali paskelbti ir dabartinę spalvą.
  • Jei žaidimo metu baigiasi kortų kaladė, viršutinė išmesta kortelė atidedama į šalį, o likusi kaladės dalis sumaišoma ir taip sukuriama nauja kaladė. Tada žaidimas tęsiamas įprastai.
  • Draudžiama bet kuriuo metu keistis bet kokiomis kortomis su kitais žaidėjais.
  • Priešpaskutinę kortą sužaidęs žaidėjas privalo įspėti kitus žaidėjus.
uno-kortos

Uno kortų istorija

Uno kortų žaidimą 1971 m. sukūrė Merle Robbinsas iš Readingo, Ohajo valstijos. Žaidimą pamėgus jo šeimai, jis išleido 8 000 JAV dolerių, kad būtų pagaminta 5 000 žaidimo kopijų. 

Iš pradžių jis pardavinėjo žaidimą savo kirpykloje, o vėliau jį pradėjo pardavinėti ir vietinės įmonės.

Vėliau Robbinsas pardavė Uno žaidimo teises savo draugo įmonei, kuriai vadovavo Robertas Tezakas, laidojimo namų savininkas iš Jolieto, Ilinojaus valstijoje.

Žaidimas parduotas už 50 000 JAV dolerių ir 10 centų autorinį atlyginimą už kiekvieną žaidimą. 

Tezakas įsteigė bendrovę „International Games, Inc., kuri prekiavo Uno, kurios biuras įsteigtas jo turėtuose laidojimo namuose. Žaidimus gamino Lewisas Saltzmanas iš „Saltzman Printers“ Mayvude, Ilinojaus valstijoje.

Išvados

Uno žaidimo taisyklės ir paprastos ir nesudėtingos. Tai – lengvai suprantamas ir mėgstamas žaidimas, tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms. Jis skatina mąstyti strategiškai ir greitai priimti sprendimus.

Dėl savo paprastumo ir įtraukiančio žaidimo proceso, žaidimas Uno išlieka populiarus visame pasaulyje ir tampa puikiu pasirinkimu laisvalaikio praleidimui su šeima ar draugų kompanija.

Kiek žaidėjų gali žaisti Uno kortų žaidimą❓

Uno žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 10 žmonių.

Kiek kortų reikia pasidalinti pradedant žaisti Uno žaidimą❓

Kiekvienam žaidėjui reikia išsidalinti po 7 kortas

Nuo kelerių metų rekomenduojama žaisti Uno kortų žaidimą❓

Žaidimą rekomenduojama žaisti nuo 7 metų amžiaus.

Koks žaidimo tikslas❓

Pirmam surinkti reikiamą taškų skaičių arba pirmam atsikratyti visų kortų.

Ką reiškia "Skip" Uno korta❓

“Skip“ korta reiškia, kad turėsite praleisti ėjimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *