Rankos antrankiai ir klaviatūra

Lažybų blokavimas

Tikriausiai naršydami internete jau ne kartą susidūrėte su įvairių puslapių blokavimu pvz.: filmų puslapiai, torrentai, azartinių žaidimų puslapiai ar lažybų blokavimas. Nors ir norėtumėte pastatyti už kokį nors futbolo ar krepšinio įvykį, pvz.: NBA statymai, nes kuri nors konkreti bendrovė siūlo geras sąlygas, bet to padaryti negalite. Ar įmanoma apeiti lažybų blokavimą?

❓ Kaip apeiti lažybų blokavima?

Lietuvoje yra blokuojama daug kitose šalyse legalių lažybų bendrovių, todėl blokavimus apeiti galima pasinaudojant vienu iš šių būdų:

  • DNS nustatymų keitimas;
  • VPN programos;
  • Proxy serveriai;
  • Anoniminės naršyklės.

❓ Kas yra DNS?

DNS – tai kiekvieno įrenginio, kuris naudoją internetą, pavadinimas. Kiekvienas internetinis tinklas turi tam tikrą IP adresą, kuris nesikeičia net ir jungiantis per kitą kompiuterį ar išmanųjį įrenginį. Pakeitę DNS, jūs pakeičiate ir savo įrenginio vardą, todėl galite “švariai’ prisijungti prie norimo puslapio.

❓ Kas yra VPN?

Tai yra programa, kuri leidžia jums pasikeisti vietovę, kurioje esate. Taigi, būdami Lietuvoje galite nustatyti, kad visgi jūs kokioje Amerikoje ar Australijoje. Pasirenkate tą šalį, kurioje konkreti svetainė yra legali, ir tada prie jos prisijungiate.

❓ Kas yra Proxy?

Proxy – tai serveriai, kurie paslepia IP adresą. Jie gali būti pilnai anoniminiai, kurie leis prisijungti prie užblokuotų puslapių. Jeigu Proxy norite naudoti tik dėl saugumo, tada užteks ir neanoniminio Proxy serverio.

❓ Kurios naršyklės yra anoniminės?

Dvi populiariausios anoniminės interneto naršyklės – tai TOR ir BRAVE. Jos abi paslepia asmeninę naršančių asmenų informaciją, todėl puslapiai nebėra blokuojami.

Lažybų blokavimas Lietuvoje

Lietuvos respublikos įstatymai yra gan griežti azartiniams lošimams bei lažybos. Ypač tai pasireiškia, norint tą daryti internete. Norintys legaliai užsiimti azartine veikla, tą padaryti gali tik tuose internetiniuose puslapiuose, kurie ne tik turi lietuvišką licenciją, bet ir bent vieną fizinį kazino (ar bent jau daugiau nei 10 fizinių lošimų namų). Puslapius, kurie neatitinka reikalavimų, Lietuvos interneto tiekėjai tiesiog užblokuoja.

Kaip apeiti lažybų blokavimą?

Yra keli būdai, kuriais galite pasinaudoti, norėdami prisijungti prie reikiamo puslapio.

  • DNS nustatymų keitimas;
  • VPN programos;
  • Proxy serveriai;
  • Specialios naršyklės.

Yra tokių atvejų, kai Lietuvoje blokuojami tik pagrindiniai tam tikrų svetainių puslapiai, todėl įmanoma atrasti spragas ir į juos vis tiek patekti. Jeigu tokio apėjimo nėra, išbandykite kažką iš papildomų gudrybių.

Kas yra DNS?

DNS keitimas - kaip apeiti lažybų draudimą ir blokavimą

DNS – tai tiesiog jūsų naudojamo interneto “vardas” . Kiekvienas įrenginys, kurį prijungiame prie interneto, turi tam tikrą skaitinį pavadinimą (IP adresą), kurį sudaro 4 skaičių su taškais derinys. Pvz.: 111.111.111.111 . DNS “vardas” konkrečiam internetiniam tinklui arba įrenginiui niekada nesikeičia, todėl jeigu esate užblokuoti kokiame nors puslapyje, tada tiesiog galite rankiniu būdu pasikeisti savo DNS ir vėl prisijungti prie norimo puslapio.

Kaip pakeisti DNS nustatymus ir apeiti lažybų draudimą?

Kas yra VPN?

VPN – tai virtualus privatus tinklas. VPN programėlės užšifruoja ryšį, kuris jungia jūsų įrenginį su internetu. Tokiu atveju galite jaustis daug saugiau, taip pat apsaugote savo duomenis, nes niekas nebegali matyti koks yra jūsų IP adresas bei vieta, kurioje tuo metu esate. Norint apeiti puslapių blokavimus, VPN taip pat labai naudingas, nes naudodami programėlę jūs galite pasirinkti, kokios šalies vartotoju norite būti. Tiesiog galite apgauti internetą, pasikeisdami vietą, kurioje esate. Šis dalykas labai naudingas tada, kai konkretūs puslapiai blokuojami Lietuvoje, bet kitose šalyse galite į juos legaliai užeiti. Lažybų blokavimas Lietuvoje – dažnas reiškinys, o VPN programos – pirmas vaistas nuo to.

VPN sistema ir lažybų blokavimas

Kas yra Proxy?

Proxy yra tarpinės stotelės tarp asmeninio įrenginio, iš kurio naršoma, ir konkrečios internetinės svetainės. Jos taip pat, kaip ir VPN, paslepia jūsų IP adresą, todėl galite įeiti į tuos puslapius, kuriuose esate užblokuoti. Proxy serveriai gali būti pilnai anoniminiai ir neparodyti, kad jais naudojatės.

Proxy serverio ypatumai

Kokios naršyklės yra pilnai anoniminės?

Yra kelios interneto naršyklės, kurios jums leis jaustis saugiai ir neatskleis jokios informacijos apie jus. Tai Tor (ši naršyklė duomenis siunčia per tris serverius, parenkamus visiškai atsitiktinai ir tik išėjimo serveris perduoda duomenis į internetą) bei Brave (ši naršyklė blokuoja priemones, kurios stebi svetaines bei analizuoja asmeninius lankytojų duomenis). Naudojantis šiomis naršyklėmis jūsų IP adresas bei kita asmeninė informacija išlieka saugi, todėl ir patekti į norimus puslapius tampa lengviau ir lažybų blokavimas tampa nebe toks aktualus.