Wilson oranžinis kamuolys

Krepšinio lažybos

Krepšinio lažybos yra viena iš populiariausių sporto statymų rūšių. Kiti gan populiarūs sporto statymai – futbolo lažybos. Šiame straipsnyje aptarsime, už ką galima statyti krepšinyje, kokie statymai populiaresni, kurie įdomesni ir panašiai.

🏀 Kokie populiariausi krepšinio statymai?

Kaip ir kitose lažybose, krepšinyje taip pat turite daug skirtingų pasirinkimų, už ką galite statyti. Populiariausiųjų penketukas:

 • Statymas už tai, kas laimės rungtynes;
 • Bendro komandų rezultato spėjimas;
 • Handikapas;
 • Rungtynių statistikos lažybos;
 • Statymai už ateities įvykius.

🏀 Nuo ko priklauso lažybų koeficientai?

Tikriausiai jau ne kartą esate pastebėję, kad skirtingų komandų koeficientai skiriasi – vienos dažniausiai jis būna didesnis, o kitos mažesnis. Koeficientų dydžiai priklauso nuo komandų stiprumo, žaidėjų populiarumo, laimėtų rungtynių skaičiaus ir pan. Kuo daugiau komanda turi šansų laimėti, tuo jos koeficientas bus mažesnis.

🏀 Kas yra handikapas?

Handikapas – tai toks statymas, kai lažybų bendrovės silpnesnei komandai suteikia tam tikrą pranašumą (prideda tam tikrą taškų skaičių). Iš stipresnės komandos toks pats taškų kiekis yra atminusuojamas. Taigi, pasibaigus rungtynėms, prie galutinio rezultato bus pridedamas arba atimamas tas pranašumas, už kurį statėte.

🏀 Kokie yra statymai už bendrą komandų rezultatą?

Šie statymai vyksta daugiau/mažiau (over/under) principu. Jūs nusprendžiate, ar komandos surinks daugiau, ar mažiau taškų, nei nustatė lažybų bendrovė. Prieš darydami šį statymą, įvertinkite, kaip komandos sužaidė bent 20 paskutinių varžybų ir ko iš jų galima tikėtis dabar.

🏀 Kokios gali būti statymų už bendrą komandų rezultatą baigtys?

Kartais nutinka taip, kad komandos surenka lygiai tiek taškų, kiek buvo nurodžiusi lažybų bendrovė (jeigu tas skaičius yra sveikas). Tokiu atveju konkreti lažybų bendrovė turi savo taisykles: arba jūs pralaimėsite, arba atgausite pinigus už statymą. Atkreipkite į tai dėmesį prieš dalyvaudami lažybose.

Statymai krepšinis

Galite rinktis kelis statymų krepšinyje variantus:

 • Už rungtynių nugalėtoją;
 • Handikapas;
 • Bendras komandų rezultatas;
 • Rungtynių statistika;
 • Ateities įvykiai.

Krepšinio statymai už rungtynių nugalėtoją

Tikriausiai visi žino šį statymų būdą. Tiesiog pasirenkate, kas nugalės varžybas ir arba laimite, arba ne. Prieš statydami, visada galite apžvelgti, kokie konkrečių rungtynių statymų koeficientai. Mažesnis koeficientas priskiriamas stipresnei komandai, didesnis koeficientas nurodo silpnesnę komandą. Kodėl gi taip yra? Ogi už stipresnius stato daugiau žmonių. Tos komandos laimėjimo atveju išmokos būna mažesnės. Silpnesnes komandas renkasi mažiau žmonių, todėl jų koeficientai didesni ir atitinkamai aukštesnės vertės laimėjimai.

Didžiulė krepšinio aikštė - lažybos bei statymai krepšinis

Komandų koeficientus nurodo konkrečios lažybų bendrovės. Koeficientai kinta priklausomai nuo to, kaip komanda žaidė sezono metu, taip pat juos gali pakoreguoti traumos ar kiti neplanuoti dalykai. Aišku, kai statymai vyksta iš anksto, tada ne visada iš anksto galite numatyti, kas gali nutikti. Šiuo atveju saugiau lažintis live, kai iki pat rungtynių pradžios galite sekti informaciją.

Lažybos krepšinis – handikapai

Handikapas – tai toks statymas ir krepšinio lažybos, kai jūs pridedate arba atimate tam tikrą taškų kiekį prie galinio rezultato ir tokiu atveju jūsų norima komanda gali laimėti.

Pranašumą komandoms suteikia lažybų bendrovės. Pvz.: viena komanda gauna +1, o kita -1. Visada turite atminti, kad kiek pripliusuojama vienai komandai, tiek atimama iš kitos. Handikapai gali būti ir didesni (+3 ir -3; +7 ir -7). Pliusini pranašumą dažniausiai gauna silpnesnė komanda. Minusas priskiriamas stipresnei komandai. Tokiu atveju, jeigu pasirenkate handikapo statymą už silpnesnę komandą, bet laimi stipresnė komanda, pranašumas gali viską pakoreguoti ir jūs vis tiek išlošite.

Kamuolio metimas į lanką - krepšinio NKL NBA Eurolygos statymai

Pavyzdys: A komandos (-13), B komanda (+13). Pastatėte už B komandą. Rungtynės baigėsi rezultatu: 60-50. Taigi, galutinis rezultatas toks: A komanda 60-13=47 taškai; B komanda 50+13=63 taškai. Kaip matote, pripliusavus handikapą, jūs laimite.

Krepšinio statymas už bendrą rezultatą

Šiuo atveju jūs darote daugiau/mažiau (over/under) statymą. Lažybų bendrovės pasirenka tam tikrą taškų kiekį, kurį pavyks surinkti abiems komandoms. Jūs sprendžiate už ką norite statyti:

 • 1 variantas – abi komandos surinks daugiau taškų už nurodytą skaičių;
 • 2 variantas priešingas, kas abi komandos surinks mažiau.

Bendras taškų kiekis gaunamas sudėjus pirmos ir antros komandos taškus. Į taškų skaičiavimą įsiskaito žaidimo pratęsimas.

Kamuolio varymas - lažybos Eurolyga Žalgiris krepšinis

Renkantis lažybų bendrovė reikėtų pasigilinti, ką jos daro tokiu atveju, kai komandos surenka konkrečiai tiek taškų, kiek buvo nurodyta darant daugiau/mažiau statymą. Yra keli tolimesni variantai:

 • taip atsitikus tiesiog gražinami pinigai už statymą;
 • statymas laikomas pralaimėtu;
 • lažybų bendrovė daugiau/mažiau statymui parenka ne sveiką skaičių (pvz. 113,5), todėl surinkti konkrečiai tiek taškų tampa tiesiog neįmanoma.

Konkreti rungtynių statistika

Kamuolys lanke

Šios krepšinio lažybos bei statymai apima labai daug įvairių mažų statymų. Lažybos Žalgiris, lažybos Eurolyga – šiuose ir kituose įvykiuose galite statyti ne tik už galutinį rezultatą, handikapą ar rungtynių nugalėtoją. Galite rinktis ir kitus variantus.

Dažniausiai žmonės stato už taškų skaičių, kurį surinks koks nors konkretus žaidėjas arba kiek kamuolių jis ar visa komanda atkovos. Galima lažintis dėl baudinių ar atkovotų kamuolių kiekio. Dažnai lažinama dėl to, kuri komanda pirmaus po pirmojo kėlinio, po antrojo ir t.t., kuri pirma gaus tam tikrą taškų kiekį.

Krepšinio lažybos už tai, kas gali nutikti ateityje

Tai dar viena statymų krepšinyje rūšis. Jūs galite pabandyti atspėti, kuri komanda laimės čempionatą, lygą ar turnyrus. Eurolygos statymai, NKL statymai, NBA statymai, Olimpinės žaidynės. Kalbant apie koeficientus, tai jie kinta visą laiką iki čempionato ar kito įvykio pradžios ir jo vykimo metu. Kuo anksčiau statote, tuo didesnis koeficientas. Statant įvykio pabaigoje, koeficientai lieka labai minimalūs. Taip vyksta dėl to, nes visą laiką eigoje matote iškrentančias komandas, todėl atkrenta daug pasirinkimų ir tampa daug lengviau pasirinkti teisingą rezultatą.

Mergina su krepšinio kamuoliu

Krepšinio lažybos – pasiruošimas

Prieš statydami, kiekvieną kartą pasidomėkite, kokia situacija žaidime, kokios komandos, jų stiprumas, žaidėjų galimybės. Plačiau apie krepšinį Lietuvoje galite paskaityti Lietuvos krepšinio federacijos puslapyje.