Atliekami statymai

Azijietiškas Pranašumas Handicap

Vieniems gerai žinomas, kitiems – visiškai naujas lažybų pasaulyje terminas handicap yra kilęs iš Tolimųjų Rytų. Šis azijietiškas pranašumas lažyboms atneša didesnį suderinamumą pačiuose statymuose. Tokie pranašumo statymai yra itin populiarūs ne tik krepšinio, ledo ritulio ar futbolo, teniso rungtynėse, bet ir kitų sporto šakų lažybose (daugiau apie sporto lažybas skaitykite straipsnyje sporto statymai. Kas tas azijietiškas pranašumas, kokiais principais reikia vadovautis norint jį tinkamai panaudoti lažybų pasaulyje turi žinoti kiekvienas ketinantis lažintis bet kokiame sporte.

azijietiškas pranašumas lažybose

Kas tas azijietiškas pranašumas?

Azijietiškas pranašumas turi keletą apibrėžimų. Oficialiai terminas handicap aiškinamas kaip aplinkybė, kuri palengvina arba atvirkščiai, apsunkina sėkmę lažinantis.

Pabandykime tai paaiškinti praktiškai. Azijietiškas pranašumas lažybose arba dar kitaip sutinkama sąvoka lininjinės lažybos yra susijusios su pačiu lažybininkų tarpininku. Tai procesas, kai lažybų tarpininkas tam tikrame sporto renginyje, kuriame yra įvairių koeficientų, paverčia lygių pinigų varžybomis, suteikdamas virtualų pranašumą arba nepalankumą tam tikriems varžovams. To tikslas – išlyginti varžybų lauką. Tose sporto šakose, kurios yra pagrįstos taškais, lygių pinigų konkursas paprastai sukuriamas tiesiog pridedant taškų į tą pusę, kuri laikoma pralaimėjusia. Pavyzdžiui, jei manoma, kad viena komanda nugalės kitą, lažybų tarpininkas gali suteikti pranašumą 2:0 tai komandai, kuriai jie mano, jog bus pralaimėtoja tose rungtynėse. Ir jei tokiose lažyboe atliksite handicap statymą, jog pirmoji komanda nugalės, bet jie laimi tik 1:0, tokiu atveju jūs prarandate statymą dėl pritaikyto azijietiško pranašumo (lažybų tarpininko akimis pirmoji komanda pralaimėjo rungtynes 2:1).

Visada dera įsidėmėti, kad handicap statymo atveju tokio tipo statymas taikomas tik tam pasirinkimui, dėl kurio buvo lažintasi.

Lažybų pasirinkimas kompiuterio ekrane

Handicap +2

Paaiškinimui, kaip veikia handicap +2 paanalizuokime dvi skirtingas komandas, pavyzdžiui, „Manchester City (-2.0) prieš „West Ham“ (2.0).
Įsivaizduokime, jog komanda „West Ham“ rungtynes efektyviai pradeda turėdama dviejų įvarčių pranašumą. Jei palaikote „Manchester City“ komandos pergalę – jie turi laimėti žaidimą trijų ar daugiau įvarčių skirtumu. Jei visgi manote, jog sėkmė taip pat šypsosis komandai „Manchester City“ ir dar jie laimi dviejų įvarčių skirtumu – jūsų statymas jums bus grąžintas. Tokiu atveju, kai pergalę pasiekia „West Ham“, jūs būsite nugalėtojais, jei ši komanda pralaimės tik vieno įvarčio skirtumu. Jums jūsų statymas bus grąžintas ir tokiu atveju, jei statysite už „West Ham“ komandą ir ši pralaimės dviejų įvarčių skirtumu.

Lažybų puslapis atvertas įrenginiuose

Handicap 1

Šio handicap‘o statymas – toks pat kaip ir +0,5. Vienintelė paminėtina išimtis yra ta, kad čia vienas įvartis pridedamas prie galutinio komandos rezultato.

Taigi, žaidžia „Celtic“ ir „Milan“. Lažybininkai siūlo lažintis už tai, kad „Celtic“ komanda laimės su -1 handicap‘u. Jei jūs lažinsitės, jog „Milan“ laimės +1, jūsų statymas pralaimės tik tuo atveju, jei „Celtic“ laimės dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu. Jei komanda „Milan“ pralaimės lygiai vieno įvarčio skirtumu, jūsų statomi pinigai grįš į jūsų sąskaitą.

Štai ir visos kitos galimos baigtys su handicap +1. Įsivaizduokite, jog statote už „Milan“ žaidėjus su azijietišku pranašumu +1 ir rungtynės baigiasi:

  • „Milan“ pergale – jūsų statymas laimi;
  • lygiosiomis – jūsų statymas vėl laimi, nes „Milan“ turi vieno įvarčio pranašumą;
  • „Milan“ pralaimi lygiai vieno įvarčio skirtumu – statymas grąžinamas jums;
  • „Milan“ pralaimi dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu – jūsų statymas taip pat pralaimimas.
Lažinamasi telefone azijietiškas pranašumas

Handicap 1.5

Pasirinkus statymą su azijietišku pranašumu 1.5, skaičiavimo principas yra toks pat kaip ir 1 handicap. Skirtumas tik tas, kad šį kartą prie galutinio „Milan“ komandos rezultato pridedamas ne vienas įvartis, o 1,5 įvarčio (jei ir toliau analizuotume aukščiau pateiktų rungtynių pavyzdį). Susiklosčius tokiai įvykių eigai – pinigų grąžinimas neleidžiamas.

Tikriausiai įdomu, kokios baigtys yra įmanomos šiame pavyzdyje? Nekankiname ir atsakome. Jei laimi „Milan“ – jūsų statymas taip pat laimi kaip ir lygiųjų atveju. „Milano“ komandos nesėkmės atveju, kai pralaimima lygiai vieno įvarčio skirtumu – taip pat laimite. Jei ši komanda pralaimi dviem ar daugiau įvarčių – pralaimite statymą.

pranašumas +0 lažybų bilietas

Pranašumas +0

Teisingai suprasti ir pasinaudoti handicap‘u tiems, kurie nėra to darę prieš tai – nelengvas iššūkis. Geriausiai suprasti, kokiu principu veikia azijietiškas pranašumas lažybose, pateikiant konketų pavyzdį.

Taigi, ką reiškia pranašumas +0? Susitinka dvi komandos A ir B. Jūs manote, kad komanda A bus +0. Azijietiškas pranašumas tuomet atrodys 0:0. Jei rungtynių baigtis bus lygiosios, tuomet jūsų statymas jums bus grąžintas. Taip yra dėl to, kad panaikinamos lygiosios ir žiūrima, kas laimės. O geriausia tai, kad jums nereikia sukti galvos ir nerimauti dėl nelygiųjų. Ir visgi, jeigu laimi komanda A – jūs laimite statymą taip pat. Lygiųjų atveju – pinigai jums grąžinami. Atgaunate lygiai tiek pat, kiek statėte. Įvykus scenarijui, kuriame komanda A laimi prieš komandą B – deja, bet jūsų statymas pralaimėtas.

vyksta statymai pagal handicap +2

Dėl ko verta pasinaudoti Handicap pranašumu?

Pastebima, kad azijietiškas pranašumas dar vis daugelį žmonių glumina ir ne visi teisingai suvokia, kada, kur ir kaip juo galima pasinauduoti. Tačiau visi sporto aistruoliai vieningai sutinka, kad handicap atveria didesnias galimybes lažinantis įvairiose sporto šakose.

Nors futbolas ir yra populiariausia sporto šaka, kurioje taikomas azijietiškas pranašumas lažybose, tačiau yra ir kitų sporto šakų, teikiančių tokią galimybę. Šios sporto šakos yra: regbis (viena iš komandų startuos turėdama taškų pranašumą. Taškų trūkumas bus didesnis dėl didesnio regbio taškų surinkimo pobūdžio), golfas (čia jūs turėsite galimybę sukurti kliūtis žaidėjų raunduose, pavyzdžiui, +3 metimai), tenisas (šiame sporte pranašumas lažybose gali būti tiek setams, tiek žaidimams. Jei handicap taikomas žaidimams, visos rungtynių partijos bus sumuojamos, kad būtų sudarytas rezultatas, kuris nebūtinai gali būti toks pat kaip ir rungtynių nugalėtojų.

Pagrindinė handicap koncepcija yra aiški ir paprasta – lažybininkai siekia išlyginti varžovų galimybę santykiu 50-50, pridėdami tam tikrą įvarčių / taškų / žaidimų skaičių prie rungtynių pranašumo. Įsidėmėjus tai bei išsiaiškinus, kuriose sporto šakose yra galimas azijietiškas pranašumas, paminėsime, kad apibendrintai jį verta rinktis dėl didesnės galimybės laimėti lažybas bei įdomesnio būdo atlikti pačius statymus.